Wyspa Opatowicka, nazywana też wyspą miłości, położona jest pomiędzy Odrą a Kanałem Opatowickim. Sama wyspa została stworzona podczas budowy kanału i stopnia wodnego Opatowice.

Rekreacja

Już przed wojną wyspa była bardzo popularnym miejsce wypoczynku. Zlokalizowane były tu takie atrakcje we Wrocławiu jak amfiteatr, a do samej wyspy bardzo często przybijały statki pasażerskie oraz wycieczkowe. W okresie powojennym wyspa nie była zagospodarowana. Teren w części jest zalesiony, część to łąki. Prowadzono tu między innymi wypas bydła. Stan ten uległ zmiany, kiedy powstał parki linowy, a także przeprowadzono kładkę, która prowadzi na wyspę ze strony osiedla Bartoszowice. Wyspa została też objęta, ochroną indywidualną w formie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego, w ramach Szczytnickiego Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego.

Park linowy

Park linowy na Wyspie Opatowickiej to kompleks nadrzewnych mostków, kładek, platform i tras między nimi rozpiętych między nimi. Teren wyspy doskonale nadaję się na tego typu zabudowę oraz atrakcje. Wyspa jest bowiem zarośnięta dzikim lasem, który ma powierzchnie trzech hektarów. Dzięki temu możliwe było stworzenie kompleksu linowego, który ma długość trasy jednego kilometra. Na linach zamocowano ponad sto dziesięć różnych atrakcji, będących swoistym torem przeszkód na wysokości od dwóch do siedemnastu metrów. Użytkownicy parku mają do wyboru siedem tras. Przygotowano też wyjątkowe atrakcje dla najmłodszych dzieci. Dla nich przygotowano specjalną trasę, która gwarantuje wiele zabawy. Wszyscy uczestniczy zabawy, są wyposażeni w alpinistyczne uprzęże, zabezpieczające przed upadkiem. Najmłodsze dzieci podczas zabawy muszą założyć także kask. Jednocześnie każdy, kto decyduje się na skorzystanie z parku linowego, zostanie poinformowany o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują w trakcie zabawy w parku linowym. Park jest nie tylko przeznaczony dla osób indywidualnych, ale także sprawdza się dla zabaw integracyjnych, a także imprez towarzyskich. W ofercie znajdziemy też możliwość zorganizowania wyjątkowych urodzin dla dzieci.

Dojazd do Parku Linowego we Wrocławiu

Park Linowy Opatowicka znajduje się 6 km od centrum Wrocławia. Dojazd jest możliwy od ulicy Olszewskiego. Do Parku dostaniemy się komunikacją miejską, własnym samochodem bądź wygodną taksówką w dobrej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.