Park Mamuta we Wrocławiu to nowa atrakcja, otwarta dla wszystkich zwiedzających, bez względu na ich wiek. Mamut jest głównym punktem parku i mierzy sobie ponad osiem metrów. Jego obecność w tym miejscu nie jest przypadkowa. To tu w latach dziewięćdziesiątych odnaleziono wielki cios mamuci.

Jak dojechać do Parku Mamuta?

Park zlokalizowany jest na Oporowie. Dojechać do niego można tramwajami linii 4, 11, 20 lub autobusem linii A, 107, 125, 325 i 251. Najwygodniej jednak uczynić to z wykorzystaniem wrocławskiej taksówki. W ten sposób zagwarantujemy sobie wygodę i komfort dojazdu. Nie będziemy też musieli się martwić o miejsce parkingowe, co jest zmorą posiadaczy samochodów. Teren parku Mamuta znajduję się między Ślęzą a willową zabudową osiedla Oporów i zajmuje pas nieużytków pomiędzy dwoma mostami.

Atrakcje

Park Mamuta gwarantuje wiele godzin dobrej zabawy i zapewnia atrakcje dla dzieci. We Wrocławiu niewiele jest miejsc, gdzie na tak małej przestrzeni zlokalizowane było tak wiele atrakcji. Oczywiście główną jest sam Mamut. To konstrukcja przeznaczona dla starszych dzieci, które mogą do woli wspinać się na olbrzymiego Mamuta i korzystać ze znajdującej się tam zjeżdżalni. W parku znajduje się też zespół urządzeń rekreacyjno-zręcznościowych dla wszystkich grup wiekowych i polana gier i spotkań towarzyskich. Na terenie parku można grać w gry plenerowe takie jak bule czy badminton. Ustawiono też stosowne stoliki do gier planszowych. Z kolei łąka z siedziskami ma za zadanie popularyzować proste formy ćwiczeń, adresowanych do różnych grup wiekowych i różnych typów sprawności fizycznej. To miejsce, gdzie czas, mogą wspólnie spędzać całe rodziny. Całość została otoczona prawie 500 drzewami liściastymi, a także posadzono tam ponad 6200 krzewów ozdobnych oraz 18 500 traw ozdobnych i skrzypów. W parku znajdziemy też drzewa i krzewy owocowe, z których bywalcy mogą korzystać do woli. Park Mamuta to zatem szczególne miejsce na mapie Wrocławia, gdzie wszyscy mieszkańcy i turyści, mogą spędzić cały dzień, a nawet weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.