Rynek we Wrocławiu to miejsce wyjątkowe i szczególne. Pamiętający XIII wiek, Rynek jest miejscem, które nad wyraz chętnie odwiedzają turyści. Nic w tym dziwnego, starówka została odnowiona i dziś nie ustępuję w niczym tej krakowskiej czy poznańskiej.

Starówka tętni życiem, a charakteru nadają jej liczne puby, kafejki oraz zabytkowe obiekty. Największą atrakcją jest oczywiście Ratusz, który jest jednym z najpiękniejszych zabytków gotyckiej architektury mieszczańskiej w Europie Środkowej. W jego środku znajduje się Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Kolejną atrakcją turystyczną znajdującą się w Rynku, a konkretnie na placu Gołębim, jest nowoczesna fontanna, przy której chętnie bawią się najmłodsi turyści i mieszkańcy. Warto się też zainteresować kamienicami, okalającymi wrocławski rynek. Kamienice te są świadkami wielu ciekawych imprez, koncertów oraz wystaw, które są tutaj organizowane przez cały rok, zwłaszcza w miesiące uznawane w Polsce za sezon turystyczny. Polecamy przyjrzeć się detalom, którymi przyozdobione są budynki Ratusza i Kamienic. Spacer po Rynku i okolicznych uliczkach to obowiązkowy punkt wypadu do Wrocławia, niezależnie od jego charakteru i terminu.

Jedyną wadą wrocławskiego rynku wydaje się być ograniczony dostęp komunikacyjny do tego miejsca. Przyjazd własnym samochodem jest ryzykowny z powodu braku miejsca, a parking w rynku jest dodatkowo płatny, co w perspektywie kilkugodzinnego czy całodniowego zwiedzania, tworzy nam poważną komplikację i jest ekonomicznie niekorzystne. Dużo łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem jest taksówka. We Wrocławiu mamy do dyspozycji wiele firm świadczących tego typu usługi, co pozwala nam mieć pewność, że nie będziemy długo czekać na przyjazd taksówki. Zaletą tego środka transportu jest nie tylko, że nie będziemy zmuszeni do poszukiwania miejsca do parkowania czy ponoszenia opłat parkingowych, ale też fakt, że taksówkarza najlepiej znają miasto, które jest ich terenem codziennej pracy. Unikniemy tym samym kręcenia się w kółko czy długotrwałego poszukiwania miejsca, do którego chcemy dojechać. Nikt też tak dobrze, jak taksówkarze nie wie, jak skutecznie ominąć wszelkie korki oraz ustrzec się remontowanych odcinków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.